Firma SKEPPSHULT

únor 2, 2014 - Reading time: 5 minutes

SKEPPSHULT je švédská firma, která na trhu působí již více než 100 let a může se chlubit výrobky, za které je ceněna po celém světě. Odjakživa byly Švédi uznáváni za své umění práce s kovy, není to pouze švédská ocel, ale nyní především švédská litina, která zaručuje skvělou kvalitu výrobků této firmy.

Hlavní doménou firmy Skeppshult je litinové nádobí, konkrétně jde o pánve, hrnce, pekáče, pláty a doplňky. Švédská kvalita je znát při každém použití.

Druhy nádobí

Jak již bylo zmíněno, tak firma nabízí téměř všechny druhy nádobí na vaření. U pánví, hrnců, rendlíků i kastrolů je pro vás na výběr mezi modely vybavenými kovovou či dřevěnou rukojetí. Pokud se pro takové nádobí rozhodnete, myslete na jeho všestrannost. Velkým hitem je například pánev wok, na ní lze připravovat většinu druhů jídel, nabízí snadnou manipulaci a široké využití. Je potřeba, aby takové pánve byly originál, jestliže si pořídíte neznačkové pánve, tak nejen nemusí splňovat očekávané kvality, ale nemuselo by se jednat ani o litinu.

Typy litinových pánví

Kromě základních modelů hrnců a pánví jsou v oblibě také pánev na lívance a pánev na palačinky. Možná si takové pamatujete ještě z dob, kdy je používali vaše babičky, nyní už jsou ovšem zase v módě a jejich využití je mnohem širší než jen na lívance. Velmi dobře v nich lze uvařit bramboráky, palačinky, ale i různé placky, vajíčka a mnoho dalšího.

Nezapomínejte i na grilovací pánev, pro kterou je litina jako materiál doslova výborná možnost. Milovníci asijských pokrmů ocení i wok pánev s hlubokým dnem a nepřilnavým povrchem.

A co takhle pekáč…?

7

Vlastnosti litinových pekáčů jsou ohromující a veškeré jídlo v nich chutná výtečně. U pekáčů je obzvláště potřeba, aby byly dokonale tepelně vodivé a to litinové pekáče zaručují naprosto ve všech ohledech. Jestliže využíváte troubu, tak byste neměli zapomínat i na pláty, na nich je vše hotové nesrovnatelně dříve než na obyčejných plechových plátech. Ideálním řešením je vybavit si v kuchyní v litinovém provedení veškeré nádobí, které používáte. Pokud jste doma sami a používáte jen jednu pánev, tak je ideální ji vyměnit za litinovou.

Doplňky k litinovému nádobí

V litině jsou také doplňky, litina je stoprocentně hygienickým materiálem a její použití nezná mezí. K litinovým pánvím můžete používat skleněné poklice, ale rovněž litinové. Pokud použijete i litinové poklice, tak bude pokrm mnohem dříve hotový, jelikož bude teplo působit ze všech stran. Některé nádobí je již poklicí vybavené, k některému je potřeba dokoupit zvlášť. Myslete ne své pohodlí při vaření, litinová pánev vám ho zaručí a vy tak získáte skvělého pomocníka, který vám bude neustále k dispozici.